Letní tábory s angličtinou

Navigace: AngloWorld.czTábory / ZájezdyLetní tábory s angličtinou

Letní tábory s angličtinou

Každoročně s přáteli pořádám týdenní letní tábory pro děti s výukou angličtiny. Tábory se konají v příjemném prostředí Rekreačního zařízení Štědronín u řeky Otavy v blízkosti Orlické přehrady a Zvíkovského Podhradí. Děti jsou ubytovány ve zděné budově ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením na chodbách, pro výuku jsou v objektu k dispozici učebny a dvě společenské místnosti. Jak pro výuku, tak pro všechny ostatní aktivity a hry je ovšem plně využíván celý areál rekreačního zařízení, kde se mimo jiné nachází dvě volejbalová hřiště a hřiště na malou kopanou, děti mají možnost koupat se v bazénu, zahrát si stolní tenis nebo posedět u táborového ohně. Celodenní stravování je zajištěno v objektu sousedícím s ubytovacím zařízením. Tábor vede tým sehraných a zkušených pedagogů s jazykovými a odbornými znalostmi a je určen pro děti v rozmezí 8 až 16 let. 

Na táboře se snažíme o rovnováhu mezi výukou angličtiny a ostatními běžnými táborovými aktivitami tak, aby si děti udržely či zopakovaly znalosti ze školy, naučily se něco nového, zároveň však aby měly prostor pro zábavu, hry, soutěže, sport a rozvoj vlastní kreativity. Výuka angličtina probíhá většinou dopoledne v rozsahu třech běžných vyučovacích hodin, jednu hodinu pak děti absolvují ještě v pozdním odpoledni před večeří. Někdy se časový rozvrh mění v návaznosti na počasí a jiné aktivity. Pro výuku jsou děti rozděleny do skupinek zhruba po deseti, a to podle jazykové úrovně od začátečníků až po pokročilé. Hodiny probíhají neformálním způsobem buďto ve třídách, v případě hezkého počasí je však využíváno venkovní prostředí. Výuka probíhá dost často formou her, zpívá se, hraje na kytaru, jedná se o odlehčené prázdninové vyučování, děti se nestresují a baví se. Důkazem toho, že se dětem na táboře líbí je fakt, že sem většina jezdí opakovaně a že některé máme tu čest znát od jejich greenhornských táborových začátků až po jejich tzv. seniorské období ve věku 15 až 16 let. A některé se dokonce vracejí na tábor jako hosté po překročení tohoto věku.

Každý tábor je tematický, a tak děti nepřijdou ani o celotáborovou hru a honbu za pokladem. Pro celotáborovou hru jsou rozděleny do jednotlivých teamů nebo oddílů tak, aby věkově byly síly vyrovnány. V posledních letech byly děti například „zasvěceny“ do tajemství starobylého Egypta, poznávaly Austrálii a život tamějších aboriginců,  letos se staly příslušníky jednotlivých kmenů severoamerických Indiánů Lakotů. Koncept táborové hry je detailně vypracován včetně jednotlivých úkolů, dílčích her, šifer a teamového bodování, do kterého jsou také zahrnuty body za anglické minitestíky.

Kromě angličtiny a celotáborové hry dostávají děti prostor i pro sportovní aktivity a koupání, nechybí ani večerní diskotéka a táborák. V roce 2010 se letní tábor na Štědroníně uskutečnil již po jedenácté a zúčastnilo se ho 60 dětí.

Více fotek z táborů si můžete prohlédnout v hlavní sekci "Fotogalerie".    

 

Ukázky z fotogalerie

Aktuality

Letní tábor s angličtinou 2019 (Letos podvacáté!)

Letní dětský tábor s výukou angličtiny se tento rok uskuteční v termínu od 27.7. do 3.8.2019. Podrobnější informace naleznete v letáku v sekci Kontakt/Ke stažení.

Provence 2019

Předloni na sever, letos na jih... V termínu od 4.5. do 11.5.2019 pořádáme zájezd do Francie, a to do oblasti Provence. Přesný program naleznete v letáku v sekci Kontakt/Ke stažení. 

Letní tábor s angličtinou 2018

Letní dětský tábor s výukou angličtiny se v loňském roce uskutečnil v termínu od 28.7. do 4.8.2018 a v parném Red Indian Summer jsme hledali ztracenou svornost Lakotů.

Norsko 2017

Naše výprava na sever se náramně vydařila. Nádherné přírodní scenérie, pohodoví účastníci zájezdu, skvělá posádka a servis CK BUS TOURIST v čele s vynikajícím průvodcem a obloha slunečná. Celková známka? Výtečná!:-)