Scotland 2011

Navigace: AngloWorld.czFotogalerieScotland 2011

Skotsko - červenec 2011

Cílem loňské cesty na britské ostrovy bylo Skotsko, chcete-li Caledonia, jak byla tato země kdysi nazývána Římany. Jak vidno z obrázků, starý kontinent jsme opouštěli v Holandsku a přes kanál nás bezpečně a pohodlně přepravil noční trajekt z Ijmuidenu do severoanglického Newcastlu. Mohli jsme tak cestou poznat i pár zajímavých míst severní části Anglie a cestou zpět strávit pohodový den ve stejně pohodovém a uvolněném Amsterdamu. Hlavní část zájezdu byla ovšem samozřejmě věnovaná Skotsku, dle průvodce zemi, kde muži nosí sukně,  kde se pálí pravá whisky, zemi, o jejichž obyvatelích koluje spousta vtipů, zemi zádumčivých hor i tajemných jezer, rozsáhlých vřesovišť a močálů, ale i zemi krásných a nedotčených koutů přírody a hlavně zemi bohaté a slavné staleté historie. Průvodce nelhal: muž v sukni vám třetí den pobytu přijde jako celkem normální:-), pravá skotská se při ochutnávce v palírně zdá tou nejpravější na světě, vtípky mají svůj reálný základ (i když notně přibarvený), skotské Highlands s jejich vřesovišti jsou romantické, příroda je svěží a historie je vám v patách na každém kroku i se svými mystickými kulisami…

Caledonia nám ukázala svou nebývale slunnou tvář a byla k nám přívětivá a milá. Šlehačkou na skotsko-anglickém pudingu bylo samozřejmě úžasné a překvapivé setkání s britskou královnou, jemuž je věnována zvláštní sekce „S královnou v Edinburghu/Meeting the Queen in Edinburgh“.

/LŘ/

Aktuality

Letní tábor s angličtinou 2019 (Letos podvacáté!)

Letní dětský tábor s výukou angličtiny se tento rok uskuteční v termínu od 27.7. do 3.8.2019. Podrobnější informace naleznete v letáku v sekci Kontakt/Ke stažení.

Provence 2019

Předloni na sever, letos na jih... V termínu od 4.5. do 11.5.2019 pořádáme zájezd do Francie, a to do oblasti Provence. Přesný program naleznete v letáku v sekci Kontakt/Ke stažení. 

Letní tábor s angličtinou 2018

Letní dětský tábor s výukou angličtiny se v loňském roce uskutečnil v termínu od 28.7. do 4.8.2018 a v parném Red Indian Summer jsme hledali ztracenou svornost Lakotů.

Norsko 2017

Naše výprava na sever se náramně vydařila. Nádherné přírodní scenérie, pohodoví účastníci zájezdu, skvělá posádka a servis CK BUS TOURIST v čele s vynikajícím průvodcem a obloha slunečná. Celková známka? Výtečná!:-)