Scotland 2011

Navigace: AngloWorld.czFotogalerieScotland 2011

Skotsko - červenec 2011

Cílem loňské cesty na britské ostrovy bylo Skotsko, chcete-li Caledonia, jak byla tato země kdysi nazývána Římany. Jak vidno z obrázků, starý kontinent jsme opouštěli v Holandsku a přes kanál nás bezpečně a pohodlně přepravil noční trajekt z Ijmuidenu do severoanglického Newcastlu. Mohli jsme tak cestou poznat i pár zajímavých míst severní části Anglie a cestou zpět strávit pohodový den ve stejně pohodovém a uvolněném Amsterdamu. Hlavní část zájezdu byla ovšem samozřejmě věnovaná Skotsku, dle průvodce zemi, kde muži nosí sukně,  kde se pálí pravá whisky, zemi, o jejichž obyvatelích koluje spousta vtipů, zemi zádumčivých hor i tajemných jezer, rozsáhlých vřesovišť a močálů, ale i zemi krásných a nedotčených koutů přírody a hlavně zemi bohaté a slavné staleté historie. Průvodce nelhal: muž v sukni vám třetí den pobytu přijde jako celkem normální:-), pravá skotská se při ochutnávce v palírně zdá tou nejpravější na světě, vtípky mají svůj reálný základ (i když notně přibarvený), skotské Highlands s jejich vřesovišti jsou romantické, příroda je svěží a historie je vám v patách na každém kroku i se svými mystickými kulisami…

Caledonia nám ukázala svou nebývale slunnou tvář a byla k nám přívětivá a milá. Šlehačkou na skotsko-anglickém pudingu bylo samozřejmě úžasné a překvapivé setkání s britskou královnou, jemuž je věnována zvláštní sekce „S královnou v Edinburghu/Meeting the Queen in Edinburgh“.

/LŘ/

Aktuality

Letní tábor s angličtinou 2022

Letní tábor s angličtinou se letos uskuteční od 23. do 30. července. Leták s přihláškou naleznete v sekci Kontakt/Ke stažení.

Letní tábor s angličtinou 2021

Letní tábor s angličtinou se loni uskutečnil v termínu 24.7. - 31.7. Středověcí rytíři Kulatého stolu u dvora krále Artuše hledali Svatý grál.

Výuka angličtiny - kurzy 2021/2022

Probíhá zápis do kurzů všech věkových kategorií, jazykových úrovní a zaměření.

Provence - květen 2019

Sladká Francie nám nastavila obě tváře a stačil týden, aby jako vrtošivá dáma ukázala svou krásu ve všech ročních obdobích. Počasí si s námi pohrávalo, ale byl to znovu skvělý zájezd. Velké díky opět patří CK BUS TOURIST!

Norsko 2017

Naše výprava na sever se náramně vydařila. Nádherné přírodní scenérie, pohodoví účastníci zájezdu, skvělá posádka a servis CK BUS TOURIST v čele s vynikajícím průvodcem a obloha slunečná. Celková známka? Výtečná!:-)