Letní tábory s angličtinou

Navigace: AngloWorld.czTábory / ZájezdyLetní tábory s angličtinou

Letní tábory s angličtinou

Každoročně pořádáme týdenní letní tábory pro děti s výukou angličtiny. Tábory se konají v příjemném prostředí Rekreačního zařízení Štědronín u řeky Otavy v blízkosti Orlické přehrady a Zvíkovského Podhradí. Děti jsou ubytovány ve zděné budově ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením na chodbách, pro výuku jsou v objektu k dispozici učebny a dvě společenské místnosti. Jak pro výuku, tak pro všechny ostatní aktivity a hry je ovšem plně využíván celý areál rekreačního zařízení, kde se mimo jiné nachází dvě volejbalová hřiště a hřiště na malou kopanou, děti mají možnost koupat se v bazénu, zahrát si stolní tenis nebo posedět u táborového ohně. Celodenní stravování je zajištěno v objektu sousedícím s ubytovacím zařízením. Tábor vede tým sehraných a zkušených pedagogů s jazykovými a odbornými znalostmi a je určen pro děti v rozmezí 8 až 16 let. 

Na táboře se snažíme o rovnováhu mezi výukou angličtiny a ostatními běžnými táborovými aktivitami tak, aby si děti udržely či zopakovaly znalosti ze školy, naučily se něco nového, zároveň však aby měly prostor pro zábavu, hry, soutěže, sport a rozvoj vlastní kreativity. Výuka angličtiny probíhá většinou dopoledne v rozsahu třech běžných vyučovacích hodin, jednu hodinu pak děti absolvují ještě v pozdním odpoledni před večeří. Někdy se časový rozvrh mění v návaznosti na počasí a jiné aktivity. Pro výuku jsou děti rozděleny do skupinek zhruba po deseti, a to podle jazykové úrovně od začátečníků až po pokročilé. Hodiny probíhají neformálním způsobem buďto ve třídách, v případě hezkého počasí je však využíváno venkovní prostředí. Výuka probíhá dost často formou her, zpívá se, hraje na kytaru, jedná se o odlehčené prázdninové vyučování, děti se nestresují a baví se. Důkazem toho, že se dětem na táboře líbí je fakt, že sem většina jezdí opakovaně a že některé máme tu čest znát od jejich greenhornských táborových začátků až po jejich tzv. seniorské období ve věku 15 až 16 let. A některé se dokonce vracejí na tábor jako hosté po překročení tohoto věku.

Každý tábor je tematický, a tak děti nepřijdou ani o celotáborovou hru a honbu za pokladem. Pro celotáborovou hru jsou rozděleny do jednotlivých teamů nebo oddílů tak, aby věkově byly síly vyrovnány. V posledních letech byly děti například „zasvěceny“ do tajemství starobylého Egypta, poznávaly Austrálii a život tamějších aboriginců nebo se staly příslušníky jednotlivých kmenů severoamerických Indiánů Lakotů. Koncept táborové hry je detailně vypracován včetně jednotlivých úkolů, dílčích her, šifer a teamového bodování, do kterého jsou také zahrnuty body za aktivitu v hodinách angličtiny. K dětem však přistupujeme individuálně a respektujeme tempo a schopnosti každého táborníka. 

Kromě angličtiny a celotáborové hry dostávají děti prostor i pro sportovní aktivity a koupání, nechybí ani večerní diskotéka a táborák. V roce 2021 se letní tábor na Štědroníně uskutečnil již potřiadvacáté.

Více fotek z táborů si můžete prohlédnout v hlavní sekci "Fotogalerie".    

 

Ukázky z fotogalerie

Aktuality

Letní tábor s angličtinou 2024

Letní dětský tábor s výukou angličtiny se letos uskuteční v termínu od 27.7. do 3.8.2024. Leták včetně přihlášky naleznete v sekci "Ke stažení".

Výuka angličtiny - kurzy 2023/2024

Probíhá zápis do kurzů všech věkových kategorií, jazykových úrovní a zaměření.

Provence - květen 2019

Sladká Francie nám nastavila obě tváře a stačil týden, aby jako vrtošivá dáma ukázala svou krásu ve všech ročních obdobích. Počasí si s námi pohrávalo, ale byl to znovu skvělý zájezd. Velké díky opět patří CK BUS TOURIST!

Norsko 2017

Naše výprava na sever se náramně vydařila. Nádherné přírodní scenérie, pohodoví účastníci zájezdu, skvělá posádka a servis CK BUS TOURIST v čele s vynikajícím průvodcem a obloha slunečná. Celková známka? Výtečná!:-)