Charitativní bály

Navigace: AngloWorld.czJiné kurzy / CharitaCharitativní bály

Charitativní bály pro Dětský domov Radenín

„Každý jsme anděl s jedním křídlem. Abychom mohli vzlétnout, musíme se obejmout“.

 

 

Děkuji vám za vaše symbolické objetí. Děkuji vám za andílky z Dětského domova Radenín, jejichž křídla jsou ještě malá a často i polámaná. Děkuji vám za to, že jim pomáháte vzlétnout.

 

 

  

Psal se druhý rok nového milénia a na počátku byla běžná náhoda nenáhoda. Během jednoho jarního výletu do okolí Tábora jsem s rodinou „zabloudila“ do Radenína, kde se nám naskytl žalostný pohled na zpustlý park kolem bývalého zámku, který je dnes zrekonstruován na dětský domov. Představila jsem si, jak by mohl na jaře vypadat, kdyby… Když jsem po vstupu dovnitř zjistila, že ani interiér dětského domova nepůsobí tolik let po revoluci vůbec přívětivě, přišel nápad nějak pomoci. Spolu s nápadem se roztočilo soukolí, v němž všechno začalo do sebe přesně zapadat – vstřícní lidé ochotní pomoci, příznivě naklonění sponzoři, skvělí účastníci plesu. A věřím, že to soukolí se bude točit dál. Ne setrvačností, ale proto, že je v něm radostná energie.

Poslední únorový pátek 2015 se v sezimoústeckém Hotelu MAS uskutečnil v pořadí již XIII. charitativní bál přátel anglického jazyka a Dětského domova Radenín.

Kulturní program plesu zahájily svým dopředu pečlivě připravovaným tanečním vystoupením děti z radenínského domova. Podle kuloárních ohlasů se svou nejlepší sestavou za dobu účinkování na tomto plese přišly dívky z taneční skupiny SK GR8 a ve druhém předtančení pak vplula na parket romantika v podání Aleny Vališové a Víta Janů, kteří předvedli ukázky společenských tanců. Všechna vystoupení náležitě ocenilo svým potleskem početné publikum, tvořené jak příchozími dospělými, tak i některými staršími dětmi z dětského domova. O skvělou atmosféru se po celý večer z pódia již tradičně starala hudební skupina Náladička.   

Charita vynesla 84 545 Kč (včetně věcného daru)

S radostí můžeme sdělit,že výtěžek ze zakoupených vstupenek (po odečtení nezbytných nákladů) dosáhl letos částky 12 400 Kč. Kasička z prodejní výstavy výrobků radenínských dětí, do níž lidé věnovali dobrovolný obnos, vydala 5 645 Kč. Dalších 63 000 Kč věnovaly sponzorské firmy i jednotlivci formou darovacích smluv, dále byl poskytnut věcný dar (tiskárna) v hodnotě 3 500 Kč. Jmenovitě je třeba poděkovat hlavním sponzorům, společnostem Intersnack, Comett Plus, Obci Želeč, PK Servis Tábor, Briklis Malšice, MJD Trading, prodejně knih a hudby Orion, panu senátorovi Mgr. Pavlu Eybertovi a firmě JANEV.Vážíme si vaší důvěry a podpory a všem velice děkujeme! Poděkování však patří i ostatním -  z palety akademického malíře Teodora Buzu vznikl i letos bez nároku na honorář návrh plakátu i vstupenek a ing. Jiří Semian se postaral o počítačové a tiskové práce. Děkujeme i manažerce Hotelu MAS Vladislavě Dufkové a majiteli hotelu, kteří už potřinácté poskytli sál zcela zdarma. Město Sezimovo Ústí prominulo povinné poplatky a tiskárna RUDI vytiskla zdarma propagační materiály. Díky patří také všem, kteří věnovali velice hodnotné ceny do slosování vstupenek. První cenou byl poukaz od cestovní kanceláře Exim Tours a.s. na zájezd v hodnotě 5 000 Kč. Druhou cenou ve stejné hodnotě byl poukaz na náhradní díly a opravy auta od firmy AUTO – SUCHÝ Slapy a třetí cenou digitální fotoaparát Nikon od firmy Graneo s.r.o. Planá nad Lužnicí.

Peníze z výtěžku plesu a sponzorských darů budou letos dle informací od ředitelky dětského domova paní Mgr. Blanky Šimákové využity na pokračování výstavby dětského hřiště (tzv. přírodní posilovny pro starší děti), na jehož realizaci začali pracovat již dříve právě díky sponzorským darům.

„Nevíš, jak je těžké břímě, které neneseš.“ To bylo mottem letošního, v pořadí XIII. plesu. V mnoha zemích je třináctka považována za nešťastné číslo a často se dokonce vynechává v číselných řadách, aby nepřinášela smůlu. Moc nás těší, že vy jste naši třináctku nevynechali a opět pomohli poponést břímě radenínským dětem, byť jen nepatrný zlomek cesty. Děkujeme!  

Děkujeme všem, kteří jste podpořili a podporujete tento bál. Pokud čtete tyto řádky a chtěli byste se přidat ke sponzorům tohoto domova, vaše pomoc bude vítána. Nejedná se o sponzorování plesu, ale jde o podporu dětí z Dětského domova v Radeníně, kam formou darovacích smluv zasílají každoročně firmy i jednotlivci své - většinou peněžité - sponzorské dary.

Více fotek z charitativních bálů si můžete prohlédnout v hlavní sekci "Fotogalerie". 

Níže ukázky z fotogalerie

Přílohy ke stažení

Aktuality

Letní tábor s angličtinou 2024

Letní dětský tábor s výukou angličtiny se letos uskuteční v termínu od 27.7. do 3.8.2024. Leták včetně přihlášky naleznete v sekci "Ke stažení".

Výuka angličtiny - kurzy 2023/2024

Probíhá zápis do kurzů všech věkových kategorií, jazykových úrovní a zaměření.

Provence - květen 2019

Sladká Francie nám nastavila obě tváře a stačil týden, aby jako vrtošivá dáma ukázala svou krásu ve všech ročních obdobích. Počasí si s námi pohrávalo, ale byl to znovu skvělý zájezd. Velké díky opět patří CK BUS TOURIST!

Norsko 2017

Naše výprava na sever se náramně vydařila. Nádherné přírodní scenérie, pohodoví účastníci zájezdu, skvělá posádka a servis CK BUS TOURIST v čele s vynikajícím průvodcem a obloha slunečná. Celková známka? Výtečná!:-)